Orientační běh

Přihlášení a registrace na tréninky v sezóně 2024/2025 ZDE!

Do konce června mají s registrací na trénink přednost stávající členové, od července všichni ostatní zájemci - děkujeme za pochopení.

Přihlášení na DOBŘÍŠSKÝ TRIATLON 22.6.2024 ZDE!

Přihlášení na letní sportovní tábory ZDE!

 

 

 

Členská sekce

Sportovní akademie Dobříš

oddíl orientačního běhu

Orienťák (orientační běh) je ideální sport pro aktivní a přemýšlivé děti, co mají rády přírodu. Spojuje v sobě fyzický výkon se schopností orientace v neznámém terénu a přemýšlením. Sportujeme v lese – nejkrásnější tělocvičně pod sluncem.

Pro orientační běh máme u nás na Brdech ideální podmínky. Na jaře, v létě a na podzim trénujeme v brdských lesích v okolí Dobříše, někdy také v parku či na atletickém hřišti. V zimě rozvíjíme obratnost a sílu v tělocvičně a učíme se základům práce s mapou.

V našem oddíle se věnujeme dětem ve věku 8 – 14 let. Pracujeme cíleně s menší skupinou dětí, kde se můžeme více individuálně věnovat jednotlivým dětem. Požadujeme ale pravidelnou účast na závodech (v sezóně zhruba 2x měsíčně, v sobotu a neděli) a dalších víkendových akcích (soustředění apod.). Oddílová činnost probíhá celoročně. Mimo hlavní závodní sezónu zkoušíme i další sporty – v zimě běžky, v létě vyrážíme na vodu, na kolo, běžecké závody apod.

Dětský oddíl vedou trenéři/ky s bohatými zkušenostmi z vlastního závodění i trénování dětí. V případě zájmu o více informací se můžete obrátit na oddílový email sadobris@email.cz.

Přihlášky na závody v OB pro členy SAD: e-přihlášky