Orientační běh

Ve čtvrtek 28.9. budou z důvodu státního svátku tréninky zrušeny! Děkujeme za pochopení a užijte si volný den.

Přihlášení a registrace na tréninky ZDE!

7.10.2023 v 9:00 v atletickém areálu u 2.ZŠ Dobříš se koná již třetí seriál atletických závodů pro rodiče a děti. 

 

Členská sekce

Sportovní akademie Dobříš

oddíl orientačního běhu

Orienťák (orientační běh) je ideální sport pro aktivní a přemýšlivé děti, co mají rády přírodu. Spojuje v sobě fyzický výkon se schopností orientace v neznámém terénu a přemýšlením. Sportujeme v lese – nejkrásnější tělocvičně pod sluncem.

Pro orientační běh máme u nás na Brdech ideální podmínky. Na jaře, v létě a na podzim trénujeme v brdských lesích v okolí Dobříše, někdy také v parku či na atletickém hřišti. V zimě rozvíjíme obratnost a sílu v tělocvičně a učíme se základům práce s mapou.

V našem oddíle se věnujeme dětem ve věku 8 – 14 let. Pracujeme cíleně s menší skupinou dětí, kde se můžeme více individuálně věnovat jednotlivým dětem. Požadujeme ale pravidelnou účast na závodech (v sezóně zhruba 2x měsíčně, v sobotu a neděli) a dalších víkendových akcích (soustředění apod.). Oddílová činnost probíhá celoročně. Mimo hlavní závodní sezónu zkoušíme i další sporty – v zimě běžky, v létě vyrážíme na vodu, na kolo, běžecké závody apod.

Dětský oddíl vedou trenéři/ky s bohatými zkušenostmi z vlastního závodění i trénování dětí. V případě zájmu o více informací se můžete obrátit na oddílový email sadobris@email.cz.

Přihlášky na závody v OB pro členy SAD: e-přihlášky